Sylvia Day
Amazon icon Book Bub icon Booksprout icon Email icon Facebook icon Goodreads icon Globe icon Instagram icon My Sylvia Day icon Periscope icon Pinterest icon RSS icon SMS icon Snapchat icon Tumblr icon Twitter icon Vine icon TikTok icon Youtube icon
Read an Excerpt →
afterburn poland sylvia day
Sep 10, 2014  •  Mira  •  9788327609809

Polish Excerpt

Read the English excerpt →

Stał tuż przy mnie. Był wyższy ode mnie o głowę, chociaż miałam szpilki. Wdarł się w moją przestrzeń osobistą. Znajdował się zbyt blisko. To było zbyt znajome i zbyt poufałe.

Cofnij się, proszę - przemówiłam cicho.

Ruszył się, ale nie tak jak chciałam. Wysunął prawą rękę z kieszeni, a potem przejechał dłonią po moim ramieniu od łokcia do przegubu. Poczułam jego dotyk przez jedwab bluzki, ciesząc się z długich rękawów, dzięki którym nie było widać gęsiej skórki.

Bardzo się zmieniłaś - mruknął.

Naturalnie. Do tego stopnia, że wcześniej mnie nie rozpoznałeś – wypomniałam mu.

Chryste Panie… Twoim zdaniem nie wiedziałem, że to ty? Odwrócił się i od razu zauważyłam, że od tyłu wyglądał równie fantastycznie jak od przodu. Nigdy nie ukryjesz się przede mną, Gia. Rozpoznałbym cię z zawiązanymi oczami.

Z szoku i zdumienia na chwilę odebrało mi mowę. W mgnieniu oka przeszliśmy od obojętnego dystansu do poufałości.

Co tu robisz, Jax? zapytałam.

Podszedł do okna i wyjrzał na Nowy Jork. Pobliski Central Park wyglądał jak plama zieleni lekko muśnięta jesienną czerwienią i pomarańczą. Był niczym gwałtowna eksplozja barw w betonowej dżungli.

Zamierzam zaproponować Lei Yeung wszystko, co zechce, byle tylko poszła się bawić do innej piaskownicy – oznajmił.

Nic z tego. To dla niej osobista sprawa.

Nigdy nie wolno mieszać biznesu z osobistymi sprawami.

Cofnęłam się o krok, gotowa uciec. Sala konferencyjna była bardzo duża. Z jednej strony ciągnęły się okna, z drugiej ściana z przejrzystego szkła. Dwie pozostałe miały kojącą barwę bladego błękitu. Na prawo znajdował się doskonale zaopatrzony barek, a na lewo ogromny ekran do prezentacji. Mimo to Jax bez trudu zdominował otoczenie, a ja czułam się jak w klatce.

Nic osobistego, tak? – wycedziłam, przypominając sobie, jak pewnego dnia nie pojawił się na naszym spotkaniu. I więcej już go nie widziałam.

Kiedyś coś nas łączyło - odparł głębokim głosem. Kiedyś.

Nieprawda. Dla ciebie to nic nie znaczyło, dodałam w myślach.

Odwrócił się, a ja cofnęłam się jeszcze o krok.

Rozumiem, że nie żywisz urazy. To dobrze. Nie ma powodu, żebyśmy nie kontynuowali tego, na czym skończyliśmy. Spotkanie z Yeung nie potrwa długo, a po nim możemy iść do mojego hotelu i zapoznać się na nowo.

Wal się – syknęłam.

Jego usta drgnęły w uśmiechu i zauważyłam dołeczek, który tak dobrze pamiętałam. Ten chłopięcy urok ukrywał fakt, jak bardzo niebezpiecznym człowiekiem jest Jax. Nie znosiłam uroczego zagłębienia na twarzy, a jednocześnie je uwielbiałam.

No proszę. Nawet nie starał się ukryć triumfalnej nuty w głosie. A niemal uwierzyłem, że Gia, którą znałem, całkiem zniknęła.

Nie pogrywaj ze mną, Jax. Jesteś ponad to.

Chcę być ponad tobą w łóżku.

Wiedziałam, że to powie, jeśli go sprowokuję, ale chciałam to usłyszeć. Więcej, musiałam usłyszeć te słowa z jego ust. Jax był bardzo bezpośredni w kwestiach seksu, zmysłowy i naturalny. Uwielbiałam to, ponieważ przy nim byłam taka sama. Pożądliwa, łaknąca wciąż więcej, nienasycona. Nic innego nie dawało mi aż takiej satysfakcji.

Widuję się z kimś - skłamałam.

W zasadzie nawet okiem nie mrugnął, ale odniosłam wrażenie, że trafiłam w czuły punkt.

Z Williamsem? - spytał zbyt beztroskim tonem.

Witam pana - oznajmiła Lei, wchodząc do sali w zabójczych butach od Jimmy’ego Choo, szpilkach z odkrytymi piętami. Zakładam, że to miła niespodzianka.

Może tak być. Natychmiast skupił na niej całą swoją uwagę, i to tak bardzo, że poczułam się odprawiona.

Zostawię was samych - oznajmiłam na odchodnym.

Ja i Lei skrzyżowałyśmy spojrzenia. Zrozumiałam niemy komunikat w jej oczach. Wkrótce czekała nas ważna rozmowa. Nie patrzyłam już na Jaxa, ale odniosłam wrażenie, że przekazywał mi to samo.

Browse Sylvias International Editions:

View Titles Sorted by Country · View Titles Sorted by Language